Учні та педагоги Петропавлівської ЗОШ І – ІІ ст. долучилися до відзначення Міжнародного дня грамотності.
![](/information/2019/DSCN8536.jpg)
План
1.З історії свята
2.Практичне редагування
3.Зміни до українського правопису
4.Перегляд мультфільму «Новий український правопис»
«Грамотність» у перекладі з латинської дослівно означає «словесність» чи «граматика» і віддзеркалює той ступінь, з яким людина вільно володіє навичками читання і письма своєю рідною мовою, у відповідності до усталених норм. Простіше кажучи, грамотністю називають здатність людини прочитати, зрозуміти, сформулювати простий текст. Крім того, грамотність є показником культурного і соціального розвитку населення держави.
![](/information/2019/DSCN8532.jpg)
Основи грамотності закладаються саме в школі. Проте говорити, писати грамотно не завжди отримується. Цим грішать перш за все в соціальних мережах. Помножити числа допоможе калькулятор, а виправити орфографічні помилки – спеціальна функція у телефоні. В українців усе менше потреби зазирати до підручників та словників. Цей обов'язок тепер дедалі частіше перекладають на комп'ютер. Молодіжний сленг, скорочення слів та автоматичне виправлення – усе це негативно впливає на нашу грамотність, бо змушує забувати елементарні формули чи правила написання слів.
Утім, самоосвіченість – це візитна картка людини, а помилки, яких вона припускається, можуть неабияк нашкодити іміджу чи зіпсувати стосунки з друзями. Оскільки нині стає модно бути грамотним.
І стати грамотним не важко. На помилках люди вчаться. Головне не цуратися «заглядати у словник».
В Україні затверджена п'ята редакція нового правопису. Мовознавці розробляли її більше трьох років. Зміни - косметичні і стосуються здебільшого слів чужомовного походження.
Редагувати правопис – це поширена практика в світі. Українська мова як і кожна мова у світі – жива, динамічна, вступає у стосунки з іншими мовами, запозичує. Тому ми не можемо користуватися позавчорашнім інструментом у сьогоднішніх потребах.
Для упровадження нового правопису українцям дадуть кілька років перехідного періоду.
|